GÖRSEL,  HABER

2021’de piyasaya çıkması beklenen en iyi otomobiller

2021 BMW M2 CSL
Durumu: Yeni bir versiyon

Çıkış tarihi: 2021 yılı içerisinde

M2 GTS bekleyenler varsa, henüz böyle bir model gelmiyor. Fakat BMW’nin M2 CSL adlı benzer bir versiyon geliştireceği şimdiden biliniyor. 2021 yılı içerisinde tanıtılması beklenen M2 CSL, mevcut M2 Competition’dan bile daha performanslı olacak.

M2 Competition ise M3 ve M4 modellerinde de bulunan 3.0 litrelik ve çift turbolu sıralı 6 silindirli S55 motorunun biraz daha az güçlü hâlini kullanıyor.

2021 Genesis Essentia

Durumu: Tamamen yeni bir model

Çıkış tarihi: Bilinmiyor

Tüm lüks otomobil üreticileri, belirgin bir modele, yani bir amiral gemisine sahip olmak zorundalar diyebiliriz. Hyundai’dan ayrılarak lüks ve bağımsız bir marka hâline gelen Genesis için de bu araç Essentia olabilir.

Essentia, 2018 New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Konsept hâliyle karşımıza çıkan araç, henüz seri üretim için yeşil ışık almamış olsa da Genesis CEO’su Manfred Fitzgerald, bu aracın üretime girmesi için elinden geleni yapıyor.

2021 Cadillac Escala

Durumu: Tamamen yeni bir model

Çıkış tarihi: 2021 yılı içerisinde

Cadillac’ın da amiral gemisi niteliğinde bir sedan geliştireceği yönündeki söylentiler yeni değil. Fakat haberlere göre firma, yeni bir tasarım ortaya koymak yerine 2016 yılında tanıttığı Escala konseptini üretime koyacak. CT6 ile aynı platformda üretilecek olan bu araç ile ilgili henüz başka bir bilgi ise yok.

2021 Infiniti Elektrikli Otomobili

Durumu: Tamamen yeni bir model

Çıkış tarihi: Bilinmiyor

Infiniti, diğer otomobil markalarına göre elektrikli model ortaya koyma konusunda biraz geç kalmış olabilir. Fakat 2021’de ortaya koyacağı ilk elektrikli otomobil ile bu farkı kapatacak gibi görünüyor. Bu elektrikli Infiniti otomobilinde, 2018 Detroit Otomobil Fuarı’nda sergilenmiş olan Q Inspiration Concept aracından ilham alınacağı da belirtiliyor.

2021 Lagonda Elektrikli SUV’si

Durumu: Tamamen yeni bir model

Çıkış tarihi: 2021 yılı içerisinde

Aston Martin’in lüks alt markası Lagonda, 2021 yılı civarında bir elektrikli SUV modeliyle eşzamanlı olarak ortaya çıkacak. Henüz pek detay olmasa da bu SUV’nin 2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen Vision Concept adlı araç ile benzer olacağı düşünülüyor.

2021 Lamborghini Sedan

Durumu: Tamamen yeni bir model

Çıkış tarihi: Bilinmiyor

Lamborghini’nin, Estoque adlı 4 kapılı konseptini tanıttığından beri Lamborghini sedanı hakkındaki söylentiler bitmek bilmedi. Firma şimdi de standart süper otomobil konseptinin dışına çıkarak bir Urus adlı bir SUV ortaya koyduğu için bu söylentiler tekrardan gündeme geliyor.

VW Grubu bünyesindeki Lamborghini’nin böyle bir otomobil üretmek için elinde Porsche Panamera ve Bentley Continental GT gibi canlı örnekleri ve bunların platformlarına erişim imkanı da bulunuyor. Firma bunu değerlendirip 2021 yılı civarında bir sedan otomobil koyabilir.

2021 Nissan 370Z Nismo

Durumu: Yeni jenerasyon ve yeni bir versiyon

Çıkış tarihi: 2021 yılı içerisinde

Nissan 370Z, 2009 yılında piyasaya ilk çıktığından bu yana çok az değişti. Fakat önümüzdeki yıl yeni bir modeli bekleniyor. Bundan sonra da 2021 yılında yeni 370Z’nin Nismo versiyonunun geleceği söyleniyor.

2021 model 370Z Nismo’nun 475 beygir civarı yüksek bir güç değerine sahip olacağı da konuşuluyor. Bu da aracın ufak boyutları ve düşük ağırlığı göz önüne alınırsa sıradışı bir performans olarak ortaya çıkacaktır.

 

2021 Mercedes SL

Durumu: Yeni jenerasyon

Çıkış tarihi: 2021 yılı içerisinde

Mercedes-Benz, birkaç yıl içerisinde yeni bir SL geleceğini doğruladı. Fakat müşterilerin nasıl bir SL ile karşılacağı hâlâ bilinmiyor. Söylentilere göre yeni SL’in bir hardtop versiyonu olmayacak ve bir V12 motor seçeneği de yer almayacak.

Fakat bunun yerine sıralı 6 silindirli ve 435 beygir gücünde bir motor seçeneği beklenenler arasında. Aslında bu motorun tek başına değil de elektrikli motorlarla birlikte kombine hâlde sunulacağı düşünülüyor. Bu şekildeki hibrit sisteme sahip olacak olan SL’in ise SL 73 AMG adında bir model olacağı söyleniyor. Bu hibrit sistemin kombine hâlde üretmesi beklenen güç miktarı ise 800 beygir civarında.

2021 Porsche Taycan Cross Turismo

Durumu: Tamamen yeni bir model

Çıkış tarihi: 2021 yılı içerisinde

Porsche’nın uzun süredir Mission E adıyla bilinen ve firmanın ilk tam elektrikli otomobili olacak olan Taycan’ın önümüzdeki yıl piyasaya çıkması bekleniyor. Porsche ise Taycan’ın bir başka türevi üzerinde daha şimdiden çalışıyor.

“Daha sportif ve aktif bir yaşam tarzı” olan kişiler için geliştirildiği belirtilen Cross Turismo adlı bu yeni Taycan türevi, arazi sürüşüne çok uygun olmasa da o şekilde bir görünümü de var. 4 tekerden çekiş sistemi, çift elektrik motoru ve 600 beygir güç gibi özelliklere sahip olacak olan bu modelin 2021 yılı içerisinde satışa sunulması bekleniyor

2021 Toyota GT86

Durumu: Yeni jenerasyon

Çıkış tarihi: Bilinmiyor

Toyota’nın giriş seviyesi spor otomobili, yeni platforma ve yeni bir motora kavuşacak. Tabii eğer gelen haberler doğruysa. Aracın yeni jenerasyonunda bir miktar boyut artışı ve eskisine göre daha agresif bir tasarım da bekleniyor. Ayrıca ağırlık merkezinin yere mevcut jenerasyondan bile daha yakın olacağı da söyleniyor. Bu da muhteşem bir yol tutuşa sahip olan

Toyota GT86’nın daha da iyi hâle geleceği demek oluyor. Aracın yeni jenerasyonunda, Subaru Ascent modelinde de kullanılan 2.4 litrelik turboşarjlı motorun yer alabileceği söyleniyor. Bu motor 260 beygir güç ve 376 Nm tork değerine sahip. Mevcut GT86’lar ise 2.0 litrelik bir motora, 197 beygir güç ve 205 Nm tork değerine sahipti.

2021 Jaguar XK

Durumu: Yeni jenerasyon

Çıkış tarihi: Bilinmiyor

Jaguar, spor otomobil modellerini biraz daha canlandırmak adına XK adlı eski 2+2 spor coupe otomobilini tekrardan gündeme getirdi. Yeni XK, yeni jenerasyon 2019 F-Type ile aynı platform üzerine geliştirilecek fakat 2021’den önce ortaya çıkmayacak.

Yeni XK ve yeni F-Type, Jaguar’ın Ingenium serisi 4 ve 6 silindirli motorlarından güç alacaklar. Bunların aynı zamanda süperşarjlı V8 motora sahip SVR versiyonları da mutlaka gelecektir.

2021 Range Rover

Durumu: Yeni jenerasyon

Çıkış tarihi: 2021 yılı içerisinde

Land Rover markasının Range Rover SUV’si, SUV’ler arasında artık bir ikon hâline geldi diyebiliriz. Bu meşhur SUV modeli, 2021 yılında 5.jenerasyonuna kavuşacak. Haberlere göre bu yeni jenerasyon, yeni bir platform üzerine geliştirilecek. Bu sayede bir miktar daha hafiflemesi beklenen aracın kaputunun altında sıralı 6 silindirli benzinli ve dizel motorların görev yapacağı tahmin ediliyor.

2021 Volvo XC90

Durumu: Yeni jenerasyon

Çıkış tarihi: 2021 yılı içerisinde

Volvo, 2017 yılında yaptığı duyuru ile 2021 yılında ortaya çıkacak yeni jenerasyon XC90’ın, ABD’nin Güney Karolina bölgesindeki yeni fabrikasında üretileceğini açıklamıştı. 3.jenerasyon XC90 ile ilgili henüz pek bir bilgi bulunmasa da bu aracın 4.seviye otonom sürüş özellikleri sunacağını şimdiden biliyoruz.

22 Şubat 2021 - 09:54

İnsanlar 3’e ayrılır; Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir