HABER

Ferrari SF90 Spider

Ferrari’den yapılan açıklamaya göre, Ferrari tarihindeki ilk seri üretim üstü açılabilen Plug-in Hibrit Elektrikli araç modeli SF90 Spider kamuoyuna gösterildi.

FERRARİ SF90 SPİDER TASARIMI

SF90 Spider, Ferrari’nin ilk seri üretim PHEV ve aynı zamanda dört tekerlekten çekişli ilk spor otomobil modeli olan SF90 Stradale ile aynı performans özelliklerine sahip olmakla birlikte Ferrari imzalı açılır tavan mimarisiyle geliyor. SF90 Spider, Ferrari’nin RHT (Açılır Hard Top) mimarisinin en yeni versiyonu olarak da öne çıkıyor. RHT tavan, kapatıldığında ses yalıtımı sağlıyor ve yüksek hızlarda dış etkenlerden arınabiliyor. Otomobilin tavanı ise 14 saniyede açılıp kapanabiliyor ve hareket halindeyken de devreye girebiliyor. İlk olarak 2011 yılında 458 Spider modelinde kullanılan RHT tavan sistemi, geleneksel bir sisteme göre 40 kg daha hafif. SF90 Spider’da piste yönelik ek bir opsiyonel paket de sunuluyor. “Assetto Fiorano” adı verilen donanım paketi, GT yarışlarından tanıdığımız multimatic amortisörler ile geliyor.

Asetto Fiorano’da yer alan diğer özellikler arasında kullanılan karbon ve titanyum gibi hafif malzemeler, SF90 Spider’in ağırlığını 21 kg düşürüyor ve bu da araca ağırlık tasarrufu olarak geri dönüyor. Yine Assetto Fiorano çerçevesinde Michelin Pilot Sport Cup2 pist lastikleri de donanım kapsamında yer alıyor. Assetto Fiorano donanımı ile iki renk tonlu boya opsiyonu da sunuluyor.

FERRARİ SF90 SPİDER V8 MOTOR İLE GELİYOR

Ferrari SF90 Spider, Ferrari’nin üstü açılır modellerinde bir ilk olarak, içten yanmalı motor ile RAC-e (elektronik viraj alma düzenleyicisi) sisteminin de içinde yer aldığı iki elektrikli motor ve arkada Formula 1 teknolojisi olan MGUK’un (Motor jeneratör ünitesi) entegre çalıştığı plug-in hybrid mimarisine sahip. SF90 Spider’ın V8 silindirli turbo beslemeli motoru 780 HP’lik gücü ile diğer V8 turbo beslemeli motorlardan 60 beygir daha fazla güç üretiyor.

Benzer Yazı :   HarmonyOS

Ayrıca bu motor aktarıldığına göre, Ferrari tarihinin en güçlü V8 motoru oluyor. tork dağılımını yöneten RAC-e, daha kontrollü bir sürüş sağlayabiliyor. Manettino üzerindeki 4 farklı sürüş modundan (e-drive, hybrid, performance, qualify) sürüşe uygun olan biri seçilebiliyor. AWD özelliğine sahip olan ve maksimum 1000 beygir güç üreten SF90 Spider, 0-100 km/s hızlanmasını 2,5 saniyede, 0-200 km/s hızlanmasını ise 7 saniyede tamamlıyor.

YEDİ YILLIK BAKIM PROGRAMI VAR

SF90 Spider ile birlikte genişletilmiş yedi yıllık bakım programı da tüketicilere sunuluyor. Bu program Ferrari markalı bir otomobilin, ilk yedi yılındaki tüm periyodik bakımları içeriyor.

AA (Mynet.Com)

İnsanlar 3’e ayrılır; Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir