OYUN

GTA 6 resmen doğrulandı!

Grand Theft Auto serisinin yeni oyunu GTA 6’nın geliştirildiği resmen paylaşıldı. Kotaku’dan Jason Screirer, Rockstar Games’ın yeni projesinin GTA 6 olduğunu ve oyunun geliştirilmeye başlandığını duyurdu. Ancak Screirer’ın GTA 6’yı bekleyenlere bir de kötü haberi var

Grand Theft Auto serisinin son oyunu GTA 5’in üzerinden tam 7 yıl geçti. Fakat aradan geçen 7 yıla rağmen oyunun hala büyük bir oyuncu kitlesi mevcut. Bu kitle de artık oyunun değişmesi gerektiğini düşünüyor. Bu yüzden tüm GTA sevenler Rockstar Games’e sahip sesleniyor ve GTA 6’nın bir an önce gelmesi için çağrıda bulunuyor. Bu çağrılara Rockstar Games’in kulak tıkadığı düşünülemez. Zira, daha önceki sızıntılar bizlere ünlü yapımcının GTA VI üzerinde çalışmalara başladığını göstermişti. Ancak dediğimiz gibi bunların hepsi bir sızıntıdan ibaretti. GTA VI’in ilk resmi bilgilerini iletmek Kotaku’dan Jason Screirer’a kısmet oldu.
ROCKSTAR’IN SIRADAKİ PROJESİ GTA 6!

Jason Screirer bir yazı kaleme aldı. Screirer kaleme aldığı yazısında Rockstar Games’in sıradaki projesinin GTA 6 olduğunu doğruladı. Yazısında Rockstar Games’in çalışma şartlarına dikkat çeken Screirer, son dönemde şirket içindeki çalışma saatlerinin arttığını bunun da çalışanlarla yöneticiler arasında bazı problemlere yol açtığını söylüyor. Yani Rockstar yeni GTA oyununu çıkartmak için çalışanlarına yoğun mesai yaptırıyor. Bunun dışında oyuncuların biraz daha beklemesine neden olacak üzücü bir gelişme de var.

GTA 6 HENÜZ ‘EMEKLİYOR’

GTA 6 Screirer’ın dediğine göre henüz ilk geliştirme aşamasında. Bu emekleme döneminde olan oyunun çıkış tarihinin çok uzun bir zaman sonra olabileceğinin en büyük işareti. Ayrıca Screirer’ın edindiği bilgiler, GTA VI’nın ilk çıktığı dönemde Rockstar oyunlarına göre biraz daha küçük ölçekli olabileceğini gösteriyor. Oyun pek tabi ki çıkış tarihinden sonra yayınlanacak güncellemeler ile genişleyecektir ancak Rockstar’ın bu kararı almasındaki en büyük etkenin çalışanların üzerindeki yükü azaltmak olduğu gelen bilgiler arasında.

İnsanlar 3’e ayrılır; Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir