YAZI

Instagram Şifre

Instagram şifrenizi değiştirmek istiyorsanız bunun çok basit bir yolu var. Kullanıcılar, Instagram uygulaması üzerinden ya da instagram.com adresi aracılığıyla Instagram şifre yenileme işlemini yapabilir. İşte Instagram’da şifre değiştirmenin tüyoları…
Günümüzdeki en popüler sosyal medya uygulamalarından biri de Instagram. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Instagram’da yaşanan birçok hata nedeniyle kullanıcılar şifre değiştirme işlemi yapmak istiyor. Peki Instagram’da şifre yenileme işlemi nasıl yapılır? İşte tüm detaylar…

INSTAGRAM ŞİFREMİ UNUTTUM NASIL YENİLERİM?

Instagram şifresini unutan ya da şifresini yenilemek isteyen kullanıcılara yardımcı oluyor. İlk önce aşağıda verdiğimiz linke tıklamanız gerekiyor. Ardından Instagram kullanıcı adınızı veya hesabınızla ilişkili e-posta adresini kullanarak şifre yenilenebiliyor. Linki tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrana e-posta veya kullanıcı adınızı girin ardından robot olmadığınızı doğrulayın. E-mail adresinize doğrulama linki gelecek linke tıklayarak yeni şifrenizi belirleyebilirsiniz.

INSTAGRAM ŞİFRE YENİLE

INSTAGRAM’DA GÜÇLÜ ŞİFRE OLUŞTURMANIN YOLLARI

– En az 8 karakterden oluşur.
– Harflerin yanı sıra, rakam ve “?, @, !, #, %, +, -, *, %” gibi özel karakterler içerir.
– Büyük ve küçük harfler bir arada kullanılır.
– Bu kurallara uygun parola oluştururken genelde yapılan hatalardan dolayı saldırganların ilk olarak denedikleri parolalar vardır. Bu nedenle parola oluştururken aşağıdaki önerileri de dikkate almak gerekir.
– Kişisel bilgiler gibi kolay tahmin edilebilecek bilgiler parola olarak kullanılmamalıdır. (Örneğin doğum tarihiniz, çocuğunuzun adı, soyadınız, …. gibi)
– Sözlükte bulunabilen kelimeler parola olarak kullanılmamalıdır.
– Çoğu kişinin kullanabildiği aynı veya çok benzer yöntem ile geliştirilmiş parolalar kullanılmamalıdır.

Benzer Yazı :   Pîrî Reis Haritası

İnsanlar 3’e ayrılır; Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir